O nás

Se psy jsem byla v kontaktu již od malička a když jsme si s přítelem před několika lety pořídili našeho prvního vlastního psa, úplně jsem práci s nimi propadla. Otevřel se mi úplné nový svět, o kterém jsem do té doby jen tak matně tušila. 

Práce s Hoaxíkem se stala vlastně úplně první plnohodnotnou náhradou za vášeň, které jsem se věnovala přes 10 let a kterou jsem kvůli příchodu do Prahy na VŠ musela opustit, tanec.

Psi jsou pro mě rovnocennými členy rodiny a vždy se k nim snažím tak chovat a podle toho s nimi jednat. Každý pes, i když jde o stejné plemeno, potřebuje individuální přístup, o který se na svých lekcích snažím. Mým cílem je, aby se ze psa a člověka stal sehraný tým, aby si vzájemně rozuměli a věděli, co můžou jeden od druhého očekávat. Aby z Vašeho pejska byl parťák, se kterým budete moct v klidu do lesa, do centra města nebo třeba na rodinnou oslavu se spoustou jídla.

Hoax Medvědí Tlapa (Australský ovčák)

Hoaxínek je můj velký průvodce světem psů a mé největší zlatíčko. Každý pes je úžasný, ale Hoax je jen jeden a nikdy druhý nebude. Prošli jsme společně dlouhou cestu, kdy jsme hledali ty správné trenéry, metody výcviku a tréninku, a sporty, které nás budou bavit. 

Je to úžasný pes, kterého baví skoro vše, co mu ukážete, od frisbee a agility přes pasení, u kterého vypadá, jako kdyby se u ovcí narodil, až po nejrůznější triky. Klasicky pro něj platí, že čím větší kravinu ho učím, tím větší je to zábava. Jednou z jeho nejoblíbenějších činností je cvičení na balančním pomůckách, protože tam vlastně nemusí nic moc vymýšlet a dostane za to velkou spoustu pamlsků. 

Nikdy mě nepřestane překvapovat jeho smysl pro „minimální úsilí a maximální zisk“. Vždy si 10x rozmyslí, jestli se mu daná činnost vyplatí. Když se jde napít, skončí v rybníce vždy minimálně po bříško, aby nemusel moc ohýbat krk, ale pro záchranu míčku, to by se přetrhl.

Azure Peppy Belle Daikira Aussies (Australský ovčák)

V únoru 2017 jsme si přivezli domů malinké štěňátko, které se skoro celou cestu třáslo. Chvíli, kdy se ve dveřích objevil Hoaxík a ona najednou pookřála, jako kdybychom jí vrátili mámu, nikdy nezapomenu. Byla to láska na první pohled.

A tak malé roztomilé štěňátko rostlo a stávalo se z něj čím dál tím větší šídlo. Je to naše malá šílenka, se kterou se věnujeme hlavně agility. Je neuvěřitelně šikovná a chytrá, až někdy nestíhám žasnout. Doplňkově děláme balanční cvičení a nejrůznější triky pro správnou koordinaci těla a na uklidnění její bláznivé hlavičky, soustředění a trpělivost báječně funguje Hersenwerk. 

Tohle šídlo má před sebou celý život a myslím, že se máme všichni ještě ne co těšit!